32" Hisense A4Q LED HD Ready Hdr Smart TV with Freely - 32A4QTUK, Black
Hisense
Share
Best price incl. delivery
Ao.com
Ao.com4.00 delivery
Go to store
6 stores
Screen32"
BrandHisense
EAN6942351417790
Compare prices
Ao.com
Best price
incl. delivery
Go to store
Currys.co.uk
Currys.co.uk
incl. delivery
Laptopsdirect.co.uk
Laptopsdirect.co.uk
ComputersDeal
ComputersDeal
PcNova.co.uk
PcNova.co.uk
About this product
Hisense 32" E4QTUK FHD LED TV with Freely. Display diagonal: 81.3 cm (32"), Display resolution: 1366 x 768 pixels, HD type: HD, Display technology: DLED, Screen shape: Flat. Smart TV. Display brightness: 200 cd/m², Response time: 8.5 ms, Contrast ratio (typical): 3000:1, Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
Specifications
Audio
EqualizerY
Audio decodersDTS Virtual:X,Dolby AC4,Dolby MS12
RMS rated power12 W
Built-in subwooferN
Number of speakers2
Audio output channels2.0 channels
Power
AC input voltage100 - 240 V
Power supply typeInternal
AC input frequency50/60 Hz
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)65 W
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)F
Energy consumption (HDR) per 1000 hours40 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours27 kWh
Design
Stand colourBlack
VESA mountingY
Product colourBlack
Housing materialPlastic
Panel mounting interface100 x 200 mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Ao.com · 14 May 2026
Highest Price
GamingKit · 8 May 2026
Recent Price Changes
ComputersDeal·8 May
GamingKit·8 May
Laptopsdirect.co.uk·7 May
PcNova.co.uk·7 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for 32" Hisense A4Q LED HD Ready Hdr Smart TV with Freely - 32A4QTUK, Black?
How many stores sell 32" Hisense A4Q LED HD Ready Hdr Smart TV with Freely - 32A4QTUK, Black?
We compare prices from 6 different UK stores to help you find the best deal for 32" Hisense A4Q LED HD Ready Hdr Smart TV with Freely - 32A4QTUK, Black.
Does 32" Hisense A4Q LED HD Ready Hdr Smart TV with Freely - 32A4QTUK, Black come with free delivery?
Yes! 3 of our partner stores offer free delivery on 32" Hisense A4Q LED HD Ready Hdr Smart TV with Freely - 32A4QTUK, Black.
What is the price range for 32" Hisense A4Q LED HD Ready Hdr Smart TV with Freely - 32A4QTUK, Black?