32" Sony Bravia KD32W800P1U Smart HD Ready Hdr LED TV with Google Assistant, Black
Sony
Share
Best price incl. delivery
Ao.com
Ao.com4.00 delivery
Go to store
9 stores
Screen32"
BrandSony
EAN4548736153455
Compare prices
Ao.com
Best price
incl. delivery
Go to store
Laptopsdirect.co.uk
Laptopsdirect.co.uk
incl. delivery
ComputersDeal
ComputersDeal
PcNova.co.uk
PcNova.co.uk
GamingKit
GamingKit
About this product
Sony KD32W800P1U. Display diagonal: 81.3 cm (32"), Display resolution: 1366 x 768 pixels, HD type: HD, Display technology: LCD, Screen shape: Flat, LED backlighting type: Direct-LED. Smart TV. Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Wi-Fi. Product colour: Black
Specifications
Audio
Sound modesMovie,News,Sports,Standard
Audio decodersDolby Digital
RMS rated power5 W
Number of speakers2
Power
AC input voltage220 - 240 V
AC input frequency50 Hz
Energy saving modeY
Power consumption (sleep)32 W
Power consumption (standby)0.5 W
Energy efficiency class (HDR)F
Energy efficiency class (SDR)F
Energy consumption (HDR) per 1000 hours32 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours32 kWh
Design
VESA mountingY
Product colourBlack
Introduction year2021
Panel mounting interface100 x 200 mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Ao.com · 13 May 2026
Highest Price
GtechPro · 28 Apr 2026
Recent Price Changes
Argos·13 May
Laptopsdirect.co.uk·9 May
Argos·9 May
ComputersDeal·9 May
Sonicdirect.co.uk·8 May
Argos·8 May
ComputersDeal·8 May
PcNova.co.uk·8 May
GamingKit·8 May
Laptopsdirect.co.uk·7 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for 32" Sony Bravia KD32W800P1U Smart HD Ready Hdr LED TV with Google Assistant, Black?
How many stores sell 32" Sony Bravia KD32W800P1U Smart HD Ready Hdr LED TV with Google Assistant, Black?
We compare prices from 9 different UK stores to help you find the best deal for 32" Sony Bravia KD32W800P1U Smart HD Ready Hdr LED TV with Google Assistant, Black.
Does 32" Sony Bravia KD32W800P1U Smart HD Ready Hdr LED TV with Google Assistant, Black come with free delivery?
Yes! 7 of our partner stores offer free delivery on 32" Sony Bravia KD32W800P1U Smart HD Ready Hdr LED TV with Google Assistant, Black.
What is the price range for 32" Sony Bravia KD32W800P1U Smart HD Ready Hdr LED TV with Google Assistant, Black?