Bahco B191.065.150 Bahcofit Screwdriver Parallel Slotted Tip 6.5 x...
Bahco
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
BP Tools UK
BP Tools UKFree delivery
Go to store
5 stores
BrandBahco
EAN7314150278039
Compare prices
BP Tools UK
Best price
incl. delivery
Go to store
Manomano.co.uk
Manomano.co.uk
incl. delivery
Rapidonline.com
Rapidonline.com
Tooled Up
Tooled Up
Tooled-up.com
Tooled-up.com
About this product
BAHCOFIT Screwdriver Parallel Slotted Tip 3.0 x 100mm - Bahco B191.065.150, The Bahco BAHCOFIT Slotted Parallel Tip screwdrivers are suitable for slotted head screws. They have 2-component handles with vertical grooves for comfortable grip and maximum force transmission. The screwdrivers' blades are made from high performance alloy steel which is chrome plated and entirely hardened. The black finish tip provides higher accuracy. Each screwdriver has its part number and tip size laser printed for easier identification. Manufactured to ISO 2380 / DIN 5264 standards.Specifications: Tip: 6.5 x 1.2mm.Blade length: 150mm.Total length: 267mm. Bahco B191.065.150 BAHCOFIT Screwdriver Parallel Slotted Tip 6.5 x 150mm