Dormer - A12510.0X250 A125 hss Extra Length Drill 10.00mm x 250mm OL:250mm WL:200mm DORA1251000D
Dormer
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
Go to store
5 stores
BrandDormer
EAN7320760019900
Compare prices
Manomano.co.uk
Best price
incl. delivery
Go to store
Rapidonline.com
Rapidonline.com
incl. delivery
Tooled Up
Tooled Up
Tooled-up.com
Tooled-up.com
BP Tools UK
BP Tools UK
About this product
General description Dormer A125 HSS Extra Length Drill is a versatile drill designed for long reach and deep hole applications. It is capable of drilling up to 10 times its diameter, making it ideal for various general-purpose drilling tasks. Technical specifications Tip diameter: 10mm Working length: 200mm Overall length: 250mm Standard helix design Compatibility and accessories Compatible with most three or four jaw chucks due to its straight shank Usage Ideal for general-purpose deep hole drilling
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Rapidonline.com · 4 May 2026
Highest Price
BP Tools UK · 29 Apr 2026
Recent Price Changes
Rapidonline.com·5 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Dormer - A12510.0X250 A125 hss Extra Length Drill 10.00mm x 250mm OL:250mm WL:200mm DORA1251000D?
How many stores sell Dormer - A12510.0X250 A125 hss Extra Length Drill 10.00mm x 250mm OL:250mm WL:200mm DORA1251000D?
We compare prices from 5 different UK stores to help you find the best deal for Dormer - A12510.0X250 A125 hss Extra Length Drill 10.00mm x 250mm OL:250mm WL:200mm DORA1251000D.
Does Dormer - A12510.0X250 A125 hss Extra Length Drill 10.00mm x 250mm OL:250mm WL:200mm DORA1251000D come with free delivery?
Yes! 3 of our partner stores offer free delivery on Dormer - A12510.0X250 A125 hss Extra Length Drill 10.00mm x 250mm OL:250mm WL:200mm DORA1251000D.
What is the price range for Dormer - A12510.0X250 A125 hss Extra Length Drill 10.00mm x 250mm OL:250mm WL:200mm DORA1251000D?