Dormer A2003.15X8.0 A200 Hss Centre Drill 8.00mm x 3.15mm
Dormer
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
Go to store
3 stores
BrandDormer
EAN7320760030769
Compare prices
Manomano.co.uk
Best price
incl. delivery
Go to store
Rapidonline.com
Rapidonline.com
incl. delivery
BP Tools UK
BP Tools UK
About this product
A200 HSS Centre Drill 3.15mm x 0.80mm - Dormer A2003.15X8.0, Dormer A200 HSS Centre Drill (DIN 333A) for drilling components that require machining between centres. Has a 118° point angle with a 60° included countersink.Tip diameter: 8mm.Working length: 3.15mm.Overall length: 50.0mm. Dormer A2003.15X8.0 A200 HSS Centre Drill 8.00mm x 3.15mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Manomano.co.uk · 14 May 2026
Highest Price
BP Tools UK · 29 Apr 2026
Recent Price Changes
Rapidonline.com·5 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Dormer A2003.15X8.0 A200 Hss Centre Drill 8.00mm x 3.15mm?
How many stores sell Dormer A2003.15X8.0 A200 Hss Centre Drill 8.00mm x 3.15mm?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for Dormer A2003.15X8.0 A200 Hss Centre Drill 8.00mm x 3.15mm.
Does Dormer A2003.15X8.0 A200 Hss Centre Drill 8.00mm x 3.15mm come with free delivery?
Yes! 2 of our partner stores offer free delivery on Dormer A2003.15X8.0 A200 Hss Centre Drill 8.00mm x 3.15mm.
What is the price range for Dormer A2003.15X8.0 A200 Hss Centre Drill 8.00mm x 3.15mm?