Faithfull FAIBRPVC18H Pvc Saddleback Broom 450mm (18in)
Faithfull
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
BP Tools UK
BP Tools UKFree delivery
Go to store
4 stores
BrandFaithfull
EAN5023969000435
Compare prices
BP Tools UK
Best price
incl. delivery
Go to store
Manomano.co.uk
Manomano.co.uk
incl. delivery
Rapidonline.com
Rapidonline.com
Tooled Up
Tooled Up
About this product
PVC Saddleback Broom 325mm (13in) - Faithfull FAIBRPVC18H, The Faithfull PVC Saddleback Broom is suitable for use in dry and wet conditions. PVC is hard-wearing and provides excellent sweeping performance. Ideal for use inside and out, and fine for wet or dry use. Broom head supplied complete with handle and metal stay.This Faithfull PVC Saddleback Broom has the following specification: Width: 450mm (18in)Handle Length: 1.37m (54in)Socket: 28mm (1.1/8in)Replacement Handle Code: FAIRH54118 Faithfull FAIBRPVC18H PVC Saddleback Broom 450mm (18in)
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
BP Tools UK · 13 May 2026
Highest Price
Tooled Up · 28 Apr 2026
Recent Price Changes
Tooled Up·8 May
Rapidonline.com·5 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Faithfull FAIBRPVC18H Pvc Saddleback Broom 450mm (18in)?
How many stores sell Faithfull FAIBRPVC18H Pvc Saddleback Broom 450mm (18in)?
We compare prices from 4 different UK stores to help you find the best deal for Faithfull FAIBRPVC18H Pvc Saddleback Broom 450mm (18in).
Does Faithfull FAIBRPVC18H Pvc Saddleback Broom 450mm (18in) come with free delivery?
Yes! 2 of our partner stores offer free delivery on Faithfull FAIBRPVC18H Pvc Saddleback Broom 450mm (18in).
What is the price range for Faithfull FAIBRPVC18H Pvc Saddleback Broom 450mm (18in)?