Faithfull FAIHK120MLA Long Arm Hexagon Key 12mm
Faithfull
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
Go to store
4 stores
BrandFaithfull
EAN5023969263717
About this product
Long Arm Hexagon Key 10mm - Faithfull FAIHK120MLA, These Faithfull Long Armed Hexagon Keys are made from fully hardened chrome vanadium and are ideal for driving socket screws. They are frequently used on machinery when securely fastening parts together and can also be used on domestic appliances and cycles. Faithfull keys from 4mm (5/32in) upwards have chamfered edges to prevent damage to fittings and keys from 3mm (1/8in) upwards are marked with their size.The Faithfull FAIHK120MLA long arm hexagon key has the following specifications:Size: 12.0mm.Length: 207mm.Type: Long arm. Faithfull FAIHK120MLA Long Arm Hexagon Key 12mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Manomano.co.uk · 14 May 2026
Highest Price
Tooled Up · 28 Apr 2026
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Faithfull FAIHK120MLA Long Arm Hexagon Key 12mm?
How many stores sell Faithfull FAIHK120MLA Long Arm Hexagon Key 12mm?
We compare prices from 4 different UK stores to help you find the best deal for Faithfull FAIHK120MLA Long Arm Hexagon Key 12mm.
Does Faithfull FAIHK120MLA Long Arm Hexagon Key 12mm come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on Faithfull FAIHK120MLA Long Arm Hexagon Key 12mm.
What is the price range for Faithfull FAIHK120MLA Long Arm Hexagon Key 12mm?