Hisense A6Q LED 4K Hdr Smart TV with Freely - 43A6QTUK, Black
Hisense
Share
Best price incl. delivery
Currys.co.uk
Currys.co.uk5.99 delivery
Go to store
7 stores
BrandHisense
EAN6942351415543
Compare prices
Currys.co.uk
Best price
incl. delivery
Go to store
Ao.com
Ao.com
incl. delivery
ComputersDeal
ComputersDeal
PcNova.co.uk
PcNova.co.uk
GamingKit
GamingKit
About this product
Hisense 32" A5QTUK QLED FHD Smart TV with Freely. Display diagonal: 109.2 cm (43"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LED, Screen shape: Flat, LED backlighting type: Direct-LED. Smart TV. Display brightness: 200 cd/m², Response time: 9.5 ms, Contrast ratio (typical): 5000:1, Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
Specifications
Audio
EqualizerY
Audio decodersDTS Virtual:X,DTS:X,Dolby AC4,Dolby MS12
RMS rated power14 W
Number of speakers2
Audio output channels2.0 channels
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Y
Power
AC input voltage100 - 240 V
Power supply typeInternal
AC input frequency50/60 Hz
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)75 W
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)E
Energy consumption (HDR) per 1000 hours73 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours42 kWh
Design
Stand colourBlack
VESA mountingY
Product colourBlack
Housing materialMetal,Plastic
Panel mounting interface200 x 300 mm