Indesit IB88B60NE 59cm Touch Control Induction Hob in Black
Indesit
Share
Best price incl. delivery
Sonicdirect.co.uk
Sonicdirect.co.uk9.99 delivery
Go to store
3 stores
BrandIndesit
EAN8050147583074
Compare prices
Sonicdirect.co.uk
Best price
incl. delivery
Go to store
Ao.com
Ao.com
incl. delivery
Argos
Argos
About this product
Indesit IB 88B60 NE. Product colour: Black, Appliance placement: Built-in, Hob width size: 59 cm. Control type: Touch, Control position: Top front, Clock type: Electronic. Connected load (electric): 7200 W, AC input voltage: 220 - 240 V, AC input frequency: 50 / 60 Hz. Width: 590 mm, Depth: 510 mm, Height: 54 mm
Specifications
Power
Current31.3 A
Power plug typeNo plug
AC input voltage220 - 240 V
AC input frequency50 / 60 Hz
Connected load (electric)7200 W