Indesit ISF18Q60NE 60cm 4 Zone Induction Hob in Black Glass 9 Power Le
Indesit
Share
Best price incl. delivery
Ao.com
Ao.com20.00 delivery
Go to store
2 stores
BrandIndesit
EAN8050147727041
Compare prices
Ao.com
Best price
incl. delivery
Go to store
Sonicdirect.co.uk
Sonicdirect.co.uk
incl. delivery
About this product
Indesit IS F 18Q60 NE. Product colour: Black, Appliance placement: Countertop, Hob width size: 59 cm. Control type: Touch, Control position: Front, Timer type: Digital. Connected load (electric): 7400 W, Current: 32.2 A. Indesit technologies (cooking): Boost Function, Child lock, Residual Heat Indicator, Touch Control. Width: 590 mm, Depth: 520 mm, Height: 60 mm
Specifications
Power
Current32.2 A
Connected load (electric)7400 W
Design
Hob typeZone induction hob
Hob coverN
Wok burnerN
Fish burnerN
Hob width size59 cm
Product colourBlack
Top surface typeGlass-ceramic
Appliance placementCountertop (placement)
Cooking zone 1 typeInduction
Cooking zone 2 typeInduction
Cooking zone 3 typeInduction
Cooking zone 4 typeInduction
Cooking zone 5 typeNot applicable
Cooking zone 6 typeNot applicable
Cooking zone 7 typeNot applicable
Cooking zone 1 boost1600 W
Cooking zone 1 power2000 W
Cooking zone 1 shapeSquare
Cooking zone 2 boost2100 W
Cooking zone 2 power1500 W
Cooking zone 2 shapeSquare
Cooking zone 3 boost1600 W
Cooking zone 3 power2000 W
Cooking zone 3 shapeSquare
Cooking zone 4 boost2100 W
Cooking zone 4 power1500 W