Knipex - vde Insulation Strippers 160mm KPX1106160
Knipex
Rapidonline.com
Rapidonline.com3.99 delivery
Go to store
3 stores
BrandKnipex
EAN4003773010739
incl. delivery
Debenhams.com
Debenhams.com
About this product
11 06 160 SB Insulation Stripper For single, multiple and fine stranded conductors with plastic or rubber insulation up to Ø 5 mm or 10 mm². Easy adjustment to the required diameter of stranded wire with knurled screw and lock nut. - Stripping capacities in square millimetres: 10mm²- Stripping capacities (diametre): Ø 5.0mm- AWG: 8- VDE tested: yes
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Rapidonline.com · 13 May 2026
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Knipex - vde Insulation Strippers 160mm KPX1106160?
How many stores sell Knipex - vde Insulation Strippers 160mm KPX1106160?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for Knipex - vde Insulation Strippers 160mm KPX1106160.
Does Knipex - vde Insulation Strippers 160mm KPX1106160 come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on Knipex - vde Insulation Strippers 160mm KPX1106160.
What is the price range for Knipex - vde Insulation Strippers 160mm KPX1106160?