LG 34BA75QE 34 Ips Qhd UltraWide Curved USB-C Monitor
LG
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Quzo
QuzoFree delivery
Go to store
9 stores
BrandLG
EAN8806096207352
Compare prices
Quzo
Best price
incl. delivery
Go to store
ComputersDeal
ComputersDeal
incl. delivery
PcNova.co.uk
PcNova.co.uk
Laptopsdirect.co.uk
Laptopsdirect.co.uk
Box.co.uk
Box.co.uk
About this product
LG 34BA75QE-B.AEK. Display diagonal: 86.4 cm (34"), Display resolution: 3440 x 1440 pixels, HD type: UltraWide Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 21:9. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
Specifications
Power
AC input voltage100 - 240 V
Power supply typeInternal
AC input frequency50/60 Hz
Power consumption (off)0.3 W
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)29 W
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)F
Energy consumption (HDR) per 1000 hours42 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours29 kWh
Design
Product colourBlack
Market positioningBusiness
Display
HD typeUltraWide Quad HD
Panel typeIPS
Pixel pitch0.2325 x 0.2325 mm
TouchscreenN
Screen shapeCurved screen
Response time5 ms
Display diagonal34 "
Anti-glare screenY
Display resolution3440 x 1440 pixels
Display technologyLCD
Native aspect ratio21:9
Maximum refresh rate60 Hz
Screen curvature rating3800R
sRGB coverage (typical)99 %