Mexco A10DC65US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 65mm
Mexco
BrandMexco
EAN5060093866285
About this product
Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 102mm - MEXCO A10DC65US, The MEXCO Unslotted Dry Core Drills offer fast drilling speeds and all round performance in masonry building materials due to the high quality diamond segments and welded barrels. MEXCO dry core drills should be used in conjunction with a minimum 850W+ drill motor fitted with a slipping clutch. Suitable for dry cutting. MEXCO A10DC65US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 65mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
BP Tools UK · 13 May 2026
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Mexco A10DC65US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 65mm?
How many stores sell Mexco A10DC65US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 65mm?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for Mexco A10DC65US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 65mm.
Does Mexco A10DC65US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 65mm come with free delivery?
Yes! 3 of our partner stores offer free delivery on Mexco A10DC65US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 65mm.
What is the price range for Mexco A10DC65US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 65mm?