Schneider Electric Schneider LC1DT40P7 TeSys LC1D - contactor - 4P - AC-1 440V - 40A - 230Vac coil
Schneider Electric
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Rapidonline.com
Rapidonline.comFree delivery
Go to store
2 stores
BrandSchneider Electric
EAN3389110244779
Compare prices
Rapidonline.com
Best price
incl. delivery
Go to store
Manomano.co.uk
Manomano.co.uk
incl. delivery
About this product
Schneider LC1DT40P7 TeSys LC1D - contactor - 4P - AC-1 440V - 40A - 230Vac coil
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Rapidonline.com · 14 May 2026
Highest Price
Manomano.co.uk · 28 Apr 2026
No price changes recorded yet — we’ll show changes here as prices move.
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Schneider Electric Schneider LC1DT40P7 TeSys LC1D - contactor - 4P - AC-1 440V - 40A - 230Vac coil?
How many stores sell Schneider Electric Schneider LC1DT40P7 TeSys LC1D - contactor - 4P - AC-1 440V - 40A - 230Vac coil?
We compare prices from 2 different UK stores to help you find the best deal for Schneider Electric Schneider LC1DT40P7 TeSys LC1D - contactor - 4P - AC-1 440V - 40A - 230Vac coil.
Does Schneider Electric Schneider LC1DT40P7 TeSys LC1D - contactor - 4P - AC-1 440V - 40A - 230Vac coil come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on Schneider Electric Schneider LC1DT40P7 TeSys LC1D - contactor - 4P - AC-1 440V - 40A - 230Vac coil.
What is the price range for Schneider Electric Schneider LC1DT40P7 TeSys LC1D - contactor - 4P - AC-1 440V - 40A - 230Vac coil?