SCW2100SP 100mm Castor Wheel with Swivel Plate - Sealey
Sealey
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
Go to store
3 stores
BrandSealey
EAN5054511761733
Compare prices
Manomano.co.uk
Best price
incl. delivery
Go to store
Tooled Up
Tooled Up
incl. delivery
Tooled-up.com
Tooled-up.com
About this product
General description Sealey SCW2100SP is a medium-duty swivel plate castor wheel designed for versatility and ease of movement. It features a non-marking polypropylene and polyurethane wheel, making it suitable for various surfaces without leaving marks. Technical specifications Load Capacity: 70kg Tread Width: 25mm Overall Height: 125mm Wheel Diameter: 100mm Fixing Plate Size: 8.5mm Wheel Material: Polypropylene/Polyurethane Model No.: SCW2100SP EAN: 5054511761733 Other information
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Manomano.co.uk · 12 May 2026
Highest Price
Tooled Up · 2 May 2026
Recent Price Changes
Tooled-up.com·3 May
Tooled Up·2 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for SCW2100SP 100mm Castor Wheel with Swivel Plate - Sealey?
How many stores sell SCW2100SP 100mm Castor Wheel with Swivel Plate - Sealey?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for SCW2100SP 100mm Castor Wheel with Swivel Plate - Sealey.
Does SCW2100SP 100mm Castor Wheel with Swivel Plate - Sealey come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on SCW2100SP 100mm Castor Wheel with Swivel Plate - Sealey.
What is the price range for SCW2100SP 100mm Castor Wheel with Swivel Plate - Sealey?