SCW3125FP 125mm Castor Wheel with Fixed Plate - Sealey
Sealey
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
Go to store
3 stores
BrandSealey
EAN5054511761627
Compare prices
Manomano.co.uk
Best price
incl. delivery
Go to store
Tooled Up
Tooled Up
incl. delivery
Tooled-up.com
Tooled-up.com
About this product
General description Sealey SCW3125FP 125mm Castor Wheel with Fixed Plate is an extra-heavy-duty fixed plate castor designed for durability and reliability in various applications. Technical specifications Model No.: SCW3125FP Load Capacity: 250kg Tread Width: 40mm Overall Height: 155mm Wheel Diameter: 125mm Wheel Material: Polyamide/Elastic Fixing Plate Size: 9mm 2 Year guarantee* Other information
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Manomano.co.uk · 13 May 2026
Highest Price
Tooled Up · 2 May 2026
Recent Price Changes
Tooled-up.com·3 May
Tooled Up·2 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for SCW3125FP 125mm Castor Wheel with Fixed Plate - Sealey?
How many stores sell SCW3125FP 125mm Castor Wheel with Fixed Plate - Sealey?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for SCW3125FP 125mm Castor Wheel with Fixed Plate - Sealey.
Does SCW3125FP 125mm Castor Wheel with Fixed Plate - Sealey come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on SCW3125FP 125mm Castor Wheel with Fixed Plate - Sealey.
What is the price range for SCW3125FP 125mm Castor Wheel with Fixed Plate - Sealey?