Sealey PTB67506 Rollcab 6 Drawer 675mm Heavy-Duty
Sealey
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Rapidonline.com
Rapidonline.comFree delivery
Go to store
3 stores
BrandSealey
EAN5051747959286
Compare prices
Rapidonline.com
Best price
incl. delivery
Go to store
Manomano.co.uk
Manomano.co.uk
incl. delivery
Tooled Up
Tooled Up
About this product
Sealey Heavy-Duty Rollcab/Topchest Drawers - Sealey PTB67506, Heavy-duty welded steel construction for strength and durability. Textured powder coat finish, both solvent and rust resistant. Ball bearing drawer slides provide superior performance and carry heavier loads, double sets on large drawers. All drawers have full width sand blasted aluminium 'Lift & Latch' drawer pulls, making easy access while preventing inadvertent opening when box is being moved. Tubular chrome plated exterior side handle. Non-slip drawer liners supplied for all drawers. Heavy-duty Ø125mm Mag style castors, 2 swivel with toe brakes and 2 fixed on rollcabs. Integral locking system locks all drawers with the turn of 1 key. Supplied with 2 keys. Supplied with 12mm PVC coated MDF worktop for use as a workbench when not used with a topchest. Use with Model No. PTB66004 Topchest or as a stand alone unit.Model NoPTB67506Nett Weight:64.24KgSpecification (W x D x H): Overall Size:675 x 460 x 1050mmMedium Drawer (x3):570 x 385 x 60mmLarge Drawer (x2):570 x 385 x 135mmX-Large Drawer (x1):570 x 385 x 210mm Sealey PTB67506 Rollcab 6 Drawer 675mm Heavy-Duty
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Rapidonline.com · 13 May 2026
Highest Price
Tooled Up · 28 Apr 2026
No price changes recorded yet — we’ll show changes here as prices move.
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Sealey PTB67506 Rollcab 6 Drawer 675mm Heavy-Duty?
How many stores sell Sealey PTB67506 Rollcab 6 Drawer 675mm Heavy-Duty?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for Sealey PTB67506 Rollcab 6 Drawer 675mm Heavy-Duty.
Does Sealey PTB67506 Rollcab 6 Drawer 675mm Heavy-Duty come with free delivery?
Yes! 2 of our partner stores offer free delivery on Sealey PTB67506 Rollcab 6 Drawer 675mm Heavy-Duty.
What is the price range for Sealey PTB67506 Rollcab 6 Drawer 675mm Heavy-Duty?