Victron Energy ORI241205260 Converter Waterproof Shock-proof Fire-...
Best price incl. delivery
2 stores
BrandVictron energy
EAN8719076048428
Compare prices
About this product
Victron Energy Converter 622694 - Victron Energy ORI241205260, The Victron Energy Orion IP67 24/12-5 is a 60 W converter that steps down 24 V DC to 12 V. It features a robust design suitable for outdoor applications, thanks to its IP67 rating. This converter is ideal for powering 12 V devices from a 24 V battery in vehicles or off-grid systems. Victron Energy ORI241205260 Converter Waterproof Shock-proof Fire-retardant