Vitrex MIXADH140 Mixing Paddle 140mm
Vitrex
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
Go to store
3 stores
BrandVitrex
EAN5011204608645
Compare prices
Manomano.co.uk
Best price
incl. delivery
Go to store
Rapidonline.com
Rapidonline.com
incl. delivery
Tooled Up
Tooled Up
About this product
Mixing Paddle 120mm - Vitrex MIXADH140, The Vitrex Mixing Paddles are designed to mix sticky and viscous materials, such as tile adhesive, bonding mortar, jointing compound, ready mixed plaster, floor screed and fillers. Suitable for use with the MIX850 Power Mixer and MIX1400 Power Mixer.The Vitrex MIXADH140 Mixing Paddle has the following specifications: Blade Diameter: 140mm.Length: 600mm. Vitrex MIXADH140 Mixing Paddle 140mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Manomano.co.uk · 13 May 2026
Highest Price
Tooled Up · 29 Apr 2026
Recent Price Changes
Rapidonline.com·5 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Vitrex MIXADH140 Mixing Paddle 140mm?
How many stores sell Vitrex MIXADH140 Mixing Paddle 140mm?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for Vitrex MIXADH140 Mixing Paddle 140mm.
Does Vitrex MIXADH140 Mixing Paddle 140mm come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on Vitrex MIXADH140 Mixing Paddle 140mm.
What is the price range for Vitrex MIXADH140 Mixing Paddle 140mm?