Faithfull FAIBRCOCO24 Soft Coco Broom Head 600mm (24in)
Faithfull
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
Go to store
2 stores
BrandFaithfull
EAN5023969000343
Compare prices
Manomano.co.uk
Best price
incl. delivery
Go to store
Rapidonline.com
Rapidonline.com
incl. delivery
About this product
Soft Coco Broom Head 600mm (24in) - Faithfull FAIBRCOCO24, The Faithfull Soft Coco Broom Head is suitable for use in dry conditions. Made from coco, a by-product of coconut harvesting, natural coco brushes are softer compared to other natural brooms, but still provide good sweeping characteristics. Broom head only. Fits the following handles: FAIRH48118, FAIRH54118, FAIRH60118 and FAIRH72118This Faithfull Soft Coco Broom Head has the following specification: Width: 600mm (24in)Socket: 28mm (1.1/8in) Faithfull FAIBRCOCO24 Soft Coco Broom Head 600mm (24in)
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Manomano.co.uk · 14 May 2026
Highest Price
Rapidonline.com · 13 May 2026
Recent Price Changes
Rapidonline.com·13 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Faithfull FAIBRCOCO24 Soft Coco Broom Head 600mm (24in)?
How many stores sell Faithfull FAIBRCOCO24 Soft Coco Broom Head 600mm (24in)?
We compare prices from 2 different UK stores to help you find the best deal for Faithfull FAIBRCOCO24 Soft Coco Broom Head 600mm (24in).
Does Faithfull FAIBRCOCO24 Soft Coco Broom Head 600mm (24in) come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on Faithfull FAIBRCOCO24 Soft Coco Broom Head 600mm (24in).
What is the price range for Faithfull FAIBRCOCO24 Soft Coco Broom Head 600mm (24in)?