Faithfull FAIBRCOCO36 Soft Coco Broom Head 900mm (36in)
Faithfull
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
Go to store
3 stores
BrandFaithfull
EAN5023969000350
Compare prices
Manomano.co.uk
Go to store
Tooled Up
Tooled Up
About this product
Soft Coco Broom Head 600mm (24in) - Faithfull FAIBRCOCO36, The Faithfull Soft Coco Broom Head is suitable for use in dry conditions. Made from coco, a by-product of coconut harvesting, natural coco brushes are softer compared to other natural brooms, but still provide good sweeping characteristics. Broom head only. Fits the following handles: FAIRH48118, FAIRH54118, FAIRH60118 and FAIRH72118This Faithfull Soft Coco Broom Head has the following specification: Width: 900mm (36in)Socket: 28mm (1.1/8in) Faithfull FAIBRCOCO36 Soft Coco Broom Head 900mm (36in)
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Manomano.co.uk · 14 May 2026
Highest Price
Tooled Up · 28 Apr 2026
Recent Price Changes
Tooled-up.com·9 May
Tooled Up·8 May
Rapidonline.com·5 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Faithfull FAIBRCOCO36 Soft Coco Broom Head 900mm (36in)?
How many stores sell Faithfull FAIBRCOCO36 Soft Coco Broom Head 900mm (36in)?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for Faithfull FAIBRCOCO36 Soft Coco Broom Head 900mm (36in).
Does Faithfull FAIBRCOCO36 Soft Coco Broom Head 900mm (36in) come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on Faithfull FAIBRCOCO36 Soft Coco Broom Head 900mm (36in).
What is the price range for Faithfull FAIBRCOCO36 Soft Coco Broom Head 900mm (36in)?