Faithfull FAIFOR12 Forstner Bit 12mm
Faithfull
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
BP Tools UK
BP Tools UKFree delivery
Go to store
4 stores
BrandFaithfull
EAN5023969012162
Compare prices
BP Tools UK
Best price
incl. delivery
Go to store
Rapidonline.com
Rapidonline.com
incl. delivery
Tooled Up
Tooled Up
Tooled-up.com
Tooled-up.com
About this product
Forstner Bit 10mm - Faithfull FAIFOR12, Faithfull Forstner Bits are designed with durability, accuracy, and ease of use in mind. Manufactured from forged, hardened steel for increased longevity, they feature an ultra-sharp spur to provide accurate hole drilling without walking on the material. The steep, angled cutting edges produce smooth, flat holes and create chisel-like curls for fast, clean chip removal. The centre point aids in drilling straight, angled, and overlapping holes in softwood and hardwoods, veneered wood, and non-laminated chipboard.Compatible with all drill drivers and bench drills with a standard 8mm chuck. Faithfull FAIFOR12 Forstner Bit 12mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
BP Tools UK · 12 May 2026
Highest Price
Tooled Up · 28 Apr 2026
Recent Price Changes
Tooled-up.com·9 May
Tooled Up·8 May
Rapidonline.com·5 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Faithfull FAIFOR12 Forstner Bit 12mm?
How many stores sell Faithfull FAIFOR12 Forstner Bit 12mm?
We compare prices from 4 different UK stores to help you find the best deal for Faithfull FAIFOR12 Forstner Bit 12mm.
Does Faithfull FAIFOR12 Forstner Bit 12mm come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on Faithfull FAIFOR12 Forstner Bit 12mm.
What is the price range for Faithfull FAIFOR12 Forstner Bit 12mm?