Faithfull FAIFOR45 Forstner Bit 45mm
Faithfull
Free delivery included
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
BrandFaithfull
EAN5023969012278
Compare prices
Manomano.co.uk
About this product
Forstner Bit 10mm - Faithfull FAIFOR45, Faithfull Forstner Bits are designed with durability, accuracy, and ease of use in mind. Manufactured from forged, hardened steel for increased longevity, they feature an ultra-sharp spur to provide accurate hole drilling without walking on the material. The steep, angled cutting edges produce smooth, flat holes and create chisel-like curls for fast, clean chip removal. The centre point aids in drilling straight, angled, and overlapping holes in softwood and hardwoods, veneered wood, and non-laminated chipboard.Compatible with all drill drivers and bench drills with a standard 8mm chuck. Faithfull FAIFOR45 Forstner Bit 45mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Manomano.co.uk · 14 May 2026
Highest Price
Rapidonline.com · 5 May 2026
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Faithfull FAIFOR45 Forstner Bit 45mm?
How many stores sell Faithfull FAIFOR45 Forstner Bit 45mm?
We compare prices from 4 different UK stores to help you find the best deal for Faithfull FAIFOR45 Forstner Bit 45mm.
Does Faithfull FAIFOR45 Forstner Bit 45mm come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on Faithfull FAIFOR45 Forstner Bit 45mm.
What is the price range for Faithfull FAIFOR45 Forstner Bit 45mm?