LG UltraFine 32UR500K 32 VA 4K Uhd Monitor
LG
Share
Best price incl. delivery — 2 stores
Free delivery included
ComputersDeal
ComputersDealFree delivery
Go to store
PcNova.co.uk
PcNova.co.ukFree delivery
Go to store
9 stores
BrandLG
EAN8806096652084
Compare prices
ComputersDeal
Best price
incl. delivery
PcNova.co.uk
Best price
incl. delivery
Quzo
Quzo
Laptopsdirect.co.uk
Laptopsdirect.co.uk
Box.co.uk
Box.co.uk
About this product
LG 32IN 4K UHD 3840X2160 VA. Display diagonal: 81.3 cm (32"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LCD, Display surface: Gloss, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black
Specifications
Power
Energy efficiency scaleA to G
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)31.6 W
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)F
Energy consumption (HDR) per 1000 hours37 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours32 kWh
Design
Product colourBlack
Market positioningConsumer
Display
HD type4K Ultra HD
Panel typeAHVA
TouchscreenN
Colour depth10 bit
Colour gamut90 %
Screen shapeFlat screen
Response time4 ms
DCI-P3 coverage90 %
Display surfaceGloss
Display diagonal32 "
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display technologyLCD
Native aspect ratio16:9
Maximum refresh rate60 Hz