Mexco A10DC152US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 152mm
Mexco
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
BP Tools UK
BP Tools UKFree delivery
Go to store
3 stores
BrandMexco
EAN5060093866360
Compare prices
BP Tools UK
Best price
incl. delivery
Go to store
Manomano.co.uk
Manomano.co.uk
incl. delivery
Rapidonline.com
Rapidonline.com
About this product
Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 102mm - MEXCO A10DC152US, The MEXCO Unslotted Dry Core Drills offer fast drilling speeds and all round performance in masonry building materials due to the high quality diamond segments and welded barrels. MEXCO dry core drills should be used in conjunction with a minimum 850W+ drill motor fitted with a slipping clutch. Suitable for dry cutting. MEXCO A10DC152US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 152mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
BP Tools UK · 14 May 2026
Highest Price
Rapidonline.com · 14 May 2026
Recent Price Changes
Rapidonline.com·14 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Mexco A10DC152US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 152mm?
How many stores sell Mexco A10DC152US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 152mm?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for Mexco A10DC152US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 152mm.
Does Mexco A10DC152US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 152mm come with free delivery?
Yes! 3 of our partner stores offer free delivery on Mexco A10DC152US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 152mm.
What is the price range for Mexco A10DC152US Unslotted Dry Core Drill X90 Grade 152mm?