Sealey PTB93006 Rollcab 6 Drawer 930mm Heavy-Duty
Sealey
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Rapidonline.com
Rapidonline.comFree delivery
Go to store
3 stores
BrandSealey
EAN5051747959309
Compare prices
Rapidonline.com
Best price
incl. delivery
Go to store
Tooled Up
Tooled Up
incl. delivery
Manomano.co.uk
Manomano.co.uk
About this product
Sealey Heavy-Duty Rollcab/Topchest Drawers - Sealey PTB93006, Heavy-duty welded steel construction for strength and durability. Textured powder coat finish, both solvent and rust resistant. Ball bearing drawer slides provide superior performance and carry heavier loads, double sets on large drawers. All drawers have full width sand blasted aluminium 'Lift & Latch' drawer pulls, making easy access while preventing inadvertent opening when box is being moved. Tubular chrome plated exterior side handle. Supplied with non-slip drawer liners fitted to each drawer. Heavy-duty Ø125mm Mag style castors, 2 swivel with toe brakes and 2 fixed. Integral locking system locks all drawers with the turn of a key. Supplied with 2 keys. Supplied with 12mm PVC coated MDF worktop for use as a workbench when not used with a topchest. Use with Model No. PTB91508 Topchest or can be a stand alone unit.Model NoPTB93006Nett Weight:79.11KgSpecification (W x D x H): Overall Size:930 x 460 x 1050mmMedium Drawer (x3):825 x 385 x 60mmLarge Drawer (x2):825 x 385 x 135mmX-Large Drawer (x1):825 x 385 x 210mm Sealey PTB93006 Rollcab 6 Drawer 930mm Heavy-Duty
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Rapidonline.com · 12 May 2026
Highest Price
Manomano.co.uk · 28 Apr 2026
No price changes recorded yet — we’ll show changes here as prices move.
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Sealey PTB93006 Rollcab 6 Drawer 930mm Heavy-Duty?
How many stores sell Sealey PTB93006 Rollcab 6 Drawer 930mm Heavy-Duty?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for Sealey PTB93006 Rollcab 6 Drawer 930mm Heavy-Duty.
Does Sealey PTB93006 Rollcab 6 Drawer 930mm Heavy-Duty come with free delivery?
Yes! 2 of our partner stores offer free delivery on Sealey PTB93006 Rollcab 6 Drawer 930mm Heavy-Duty.
What is the price range for Sealey PTB93006 Rollcab 6 Drawer 930mm Heavy-Duty?