Sharp 40HD2225K 40 Inch Full HD Roku Smart TV with Freely in Black Black
Sharp
Share
Best price incl. delivery
Debenhams.com
Debenhams.com2.99 delivery
Go to store
2 stores
Screen40"
BrandSharp
EAN5905683272469
Compare prices
Debenhams.com
Best price
incl. delivery
Go to store
Ao.com
Ao.com
incl. delivery
About this product
Sharp 40HD2225K 40" Full HD Smart Roku TV. Display diagonal: 61 cm (24"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Screen shape: Flat. Smart TV. Motion interpolation technology: AMR (Active Motion Rate) 200, Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
Specifications
Audio
WooferN
FM radioN
Q-SymphonyN
Audio decodersDolby Digital,Dolby Digital Plus
RMS rated power8 W
Built-in subwooferN
Number of speakers2
Detachable speakersN
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Y
Power
AC input voltage240 V
AC input frequency50/60 Hz
Energy saving modeY
Energy efficiency scaleA to G
Power consumption (max)35 W
Power consumption (standby)0 W
Power consumption (typical)35 W
Energy efficiency class (HDR)E
Energy efficiency class (SDR)E
Design
FrameN
MountingYes
Stand typeLegs stand
Colour nameBlack
Feet colourBlack
RefurbishedN
Stand colourBlack
Swivel standN
VESA mountingY
Product colourBlack
Mercury content0 mg
Frameless designY
Heavy metals freeHg (mercury),Pb (lead)
Introduction year2025
Introduction monthAugust
Panel mounting interface200 x 100 mm
Mounting hole pattern (W x D)200 x 100 mm