Squire SS50P5BX SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm CEN3 Boxed
Squire
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
BP Tools UK
BP Tools UKFree delivery
Go to store
3 stores
BrandSquire
EAN5012245040364
Compare prices
BP Tools UK
Best price
incl. delivery
Go to store
Manomano.co.uk
Manomano.co.uk
incl. delivery
Rapidonline.com
Rapidonline.com
About this product
SS50CP5 Stronghold SolidSteelBrass Padlock50mm CloseShackleCEN3 - Squire SS50P5BX, 1 x Boxed Squire SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm CEN3. The Squire SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm has a 5 pin tumbler and offers up to 1,500 different key variations. It has a security rating of CEN 4. Specifications: Body Width: 50.0mm.Body Thickness: 26.0mm.Shackle Diameter: 10.0mm.Vertical Shackle Clearance: 26.0mm.Horizontal Shackle Clearance: 22.0mm. Squire SS50P5BX SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm CEN3 Boxed
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
BP Tools UK · 13 May 2026
Highest Price
Rapidonline.com · 5 May 2026
Recent Price Changes
Rapidonline.com·5 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Squire SS50P5BX SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm CEN3 Boxed?
How many stores sell Squire SS50P5BX SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm CEN3 Boxed?
We compare prices from 3 different UK stores to help you find the best deal for Squire SS50P5BX SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm CEN3 Boxed.
Does Squire SS50P5BX SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm CEN3 Boxed come with free delivery?
Yes! 3 of our partner stores offer free delivery on Squire SS50P5BX SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm CEN3 Boxed.
What is the price range for Squire SS50P5BX SS50P5 Stronghold Solid Steel Padlock 50mm CEN3 Boxed?