Worksafe RBHSS13L Rotabor Cutter Hss Ø13mm - Cut Depth 50mm
WORKSafe
Share
Best price incl. delivery
Free delivery included
Manomano.co.uk
Manomano.co.ukFree delivery
BrandWORKSafe
EAN5055111211482
About this product
Worksafe RBHSS Series Rotabor Cutter HSS Range - Worksafe RBHSS13L, Manufactured from HSS M2 steel for fast and accurate hole drilling. Universal 19mm Weldon shank means this rotabor is suitable for use with Sealey and other leading brands of magnetic drills. Available in 25mm and 50mm cutting depths. Worksafe RBHSS13L Rotabor Cutter HSS Ø13mm - Cut Depth 50mm
Price History (Last 30 Days)
Lowest Price Ever
Manomano.co.uk · 13 May 2026
Highest Price
Tooled Up · 2 May 2026
Recent Price Changes
Tooled-up.com·3 May
Tooled Up·2 May
Frequently Asked Questions
What is the cheapest price for Worksafe RBHSS13L Rotabor Cutter Hss Ø13mm - Cut Depth 50mm?
How many stores sell Worksafe RBHSS13L Rotabor Cutter Hss Ø13mm - Cut Depth 50mm?
We compare prices from 4 different UK stores to help you find the best deal for Worksafe RBHSS13L Rotabor Cutter Hss Ø13mm - Cut Depth 50mm.
Does Worksafe RBHSS13L Rotabor Cutter Hss Ø13mm - Cut Depth 50mm come with free delivery?
Yes! 1 of our partner stores offer free delivery on Worksafe RBHSS13L Rotabor Cutter Hss Ø13mm - Cut Depth 50mm.
What is the price range for Worksafe RBHSS13L Rotabor Cutter Hss Ø13mm - Cut Depth 50mm?